Prof. Dr. Ayşegül İzer
MSGSÜ GSF Grafik Tasarım Bölümü Başkanı
1959 yılında İstanbul’da doğdu. 1985 ALU BIH / Sarajevo Üniversitesi, Güzel Sanatlar Akademisi, Grafik Tasarım Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. 1990 1992 yıllarında Mimar Sinan Üniversitesi, Yüksek Lisans ve Sanatta Yeterlik programlarını tamamladı. 2000 yılında kendi tasarım ofisini kurdu. 2005 yılında Profesör oldu ve MSGSÜ – GSF Grafik Tasarım Bölüm Başkanlığı’na seçildi, Pek çok ulusal ve uluslararası sergiye katıldı. Tasarımları Kanada, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya gibi ülkelerde sergilendi ve müzelere kabul edildi. 1986 Yılında ilk birincilik ödülünü kazanan tasarımcının toplam 10 adet uluslararası ödülü bulunmaktadır. Halen MSGSÜ GSF Grafik Tasarım Bölümü’nde kadrolu öğretim üyesi ve bölüm başkanı olarak görev yapmaktadır. ESTV–Emre Senan Tasarım Vakfı Kurucu Üyesidir. GMK–Grafikerler Meslek Kuruluşu Üyesidir.
Prof. Dr. İnci Deniz Ilgın
Marmara Üniversitesi GSF Dekanı
İnci Deniz Ilgın, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı ve İç Mimarlık Bölümü öğretim üyesidir. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin yanı sıra Cincinnati ve Washington Eyalet Üniversite’lerinde öğretim üyeliği yapmıştır. Eğitimle ilgili uzmanlık ve ilgi alanları temel tasarım, tasarım teorileri, tasarım kültürü, sosyo-kültürel yapı ve tasarıma yansımaları, birey-çevre etkileşimi, sinema ve mekan olarak özetlenebilir. Uluslararası ve ulusal birçok konferans, etkinlik, sergi ve workshopa katılmış, jüri üyeliği, danışmanlık ve başkanlık yapmıştır. Eğitim alanındaki çalışmalarının yanı sıra tasarım çalışmalarını sürdürmektedir.
Prof. Dr. Sevim Çizer
DEÜ GSF Seramik ve Cam Tasarımı Bölüm Başkanı
1974’te İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi, Seramik dalından yüksek lisans derecesi ile mezun oldu. Sekiz yıl sure ile seramik endüstrisinin değişik alanlarında tasarımcı, yönetici ve danışman olarak görev yaptı. 1984’te D.E.Ü. Sosyal bilimler Enstitüsünden Sanatta Yeterlik derecesi aldı. 1987 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi, GSF, Seramik Bölümü’ nün ve 2009 da “Batı Anadolu Seramik Araştırma Uygulama Merkezi” ’nin kuruluşunu gerçekleştirdi. Halen aynı bölümde Öğretim Üyesi ve Bölüm Başkanı olarak görevini sürdürmektedir. Uluslararası workshoplar ve sergiler düzenlemiştir. Çok sayıda ulusal ve uluslararası sergide yer almış, kişisel sergiler açmıştır.
Sinan Canpolat
Mimar, Yurtbay Seramik Pazarlama Md. Yrd.
Sinan Canpolat, 12 Ocak 1973’de Kırşehirde doğdu. 1989 yılında Ankara Gazi Lisesi’nden mezun oldu. 1990 – 1995 yılları arasında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nde mimarlık öğrenimi gördü. 1996-1997 yılları arasında askerlik görevini tamamladıktan sonra kendi ofisinde iki sene bazı firmalara mimari danışmanlık, fuar standları ve showroomların çizimlerini ve uygulamalarını yaptı. 1999 – 2001 yıları arasında Toprak Seramik firmasında Pazarlama Departmanı’nda mimarlık görevinde bulundu. 2001 yılından beri Yurtbay Seramik’te Mimarlık ve Pazarlamadan Sorumlu Müdür Yardımcılığı görevine devam ediyor. Yurtbay Seramik bünyesinde 70’den fazla yurtiçi ve yurtdışı fuar standı tasarımı ve uygulamasında, şirket içi idari binaların iç mekan tasarımları, satış noktalarında ürün sunumu, lanse edilecek ürünlerin seçimi görevi olan başlıca konulardır.
Tamer Nakışçı
Tasarımcı, Studio Nakışçı
Tamer Nakışçı, gelecek için güçlü bir vizyon sahibi olan ve disiplinlerarası çalışmalar yapan bir tasarımcıdır. Nakışçı, MSGSÜ'nde aldığı Endüstri Ürünleri Tasarımı eğitiminin ardından kariyerine Milano'da Fiat Advanced Design Concept Lab'de başladı ve 2005 yılında "888" konseptiyle Nokia Benelux Tasarım Ödülü’nü aldı. 2009 yılında "Avrupa'nın 100 Yaratıcı Yeteneği" arasında gösterildi. Çalışmaları, Red Dot ve IF Ürün Tasarım Ödülü gibi birçok prestijli ödüle layık görüldü. Nakısçı, İstanbul ve Londra’da faaliyetlerine devam ederken, ürün ve konsept tasarımından, iç mekan tasarımlarına kadar birçok proje üretmektedir.
Yedek Jüri Üyesi
Muharrem Uzun
Yurtbay Seramik Ar-Ge ve Teknoloji Yöneticisi

Raportör
Derya Karaali
Yapı-Endüstri Merkezi Etkinlikler Uzman Yardımcısı

Not: Asil jüri, danışmanlar, raportörler listesi alfabetik sıralama şeklindedir.
logo